METALUX

Alīses iela 5

Rīga

Šī projekta ietvaros veikta esošās daudzstāvu dzīvokļu ēkas atjaunošana no pirmā līdz ceturtajam stāvam, kā arī mansarda stāva izbūve. Agrīnā būvdarbu stadijā tika veikti nolietoto inženierkomunikāciju demontāžas darbi un jaunu stāvvadu izbūve ūdensapgādei, kanalizācijai un ventilācijai. Tika veikta arī jaunu spēka kabeļu pievadīšana dzīvokļiem un divcauruļu apkures sistēmas izbūve. Pakāpeniski tika veikti ēkas esošā jumta nojaukšanas darbi un jaunas mansarda nesošās koksnes konstrukciju izbūve, vienlaikus ieklājot arī jaunu skārda jumta segumu un veicot jumta konstrukciju siltināšanu ar akmens vati. Mansarda stāva dzīvokļiem pagalma daļā tika izbūvēti balkoni ar ilgmūžīgām krāsota tērauda margām. Uz ielas fasādes pusi jumta plaknē tika iebūvētas lukarnas un balkoni virs esošajiem erkeriem. Dzīvokļu iepriekšējā sienu un griestu apdare, grīdas segumi un latojums, kā arī nenesošās starpsienas tika pilnībā demontēti, lai sagatavotu vidi jaunā plānojuma izveidei.

  Ēkas fasādēs tika nomainīti visi vecie koka logi un durvis pret kvalitatīviem līmētās koksnes logiem un masīvkoka durvīm. Tika atjaunota arī apdare vēsturiskajām fasādēm gar Kristapa un Alīses ielām – tai skaitā veikta arī fasādes dekoratīvo elementu restaurācija un fasādes apgaismojuma ierīkošana. Iekšpagalma fasādēm veikts ķieģeļu mūra remonts – siltināšana ar minerālvati un dekoratīvā plānkārtas apmetuma uzklāšana un krāsošana.

  Pilnībā atjaunotas ēkas trīs kāpņu telpas, katrai no tām radot individualizētu dizainu. Papildus apdares darbiem, kāpņu telpās no jauna izbūvēts arī apgaismojums ar sensoru vadību un apskaņošanas sistēmas. Ēkas iekšpagalmā sakārtota lietus ūdens savākšanas sistēma, veikti apzaļumošanas darbi.

  Saskaņā ar projekta pasūtītāja vēlmēm, dzīvokļos veikti apdares darbi dažādās stadijās – gan līdz pelēkai apdarei (izvilktas iekšējās komunikācijas līdz izvadiem, ieklāta grīdas pamatne, apmestas vai ar ģipškartonu apšūtas sienas, ar ģipškartonu apšūti griesti), gan līdz baltai apdarei (papildus gludi nošpaktelētas sienas un griesti), gan līdz pilnai apdarei.

Atpakaļ uz sākumu