METALUX

Dzīvokļu renovācijas

Katra dzīvokļa renovēšana tiek sākta ar demontāžas darbiem, lai sagatavotu telpas pārbūvei saskaņā ar jauno izvēlēto plānojumu. Tiek demontētas esošās santehnikas un sadzīves iekārtas un inženierkomunikāciju cauruļvadi, nojauktas esošās nenesošās starpsienas un piekārtie vai ģipškartona apšuvuma griesti ar karkasu; tiek noņemts arī esošais grīdas segums un demontēta grīdas pamatne ar latojumu.

Montāžas darbi tiek sākti ar sadzīves kanalizācijas un ūdensapgādes cauruļvadu izvilkšanu no stāvvadiem līdz plānotajai santehnikas iekārtu atrašanās vietai. Tiek sagatavoti izvadi iekārtu pieslēgšanai. Tam seko grīdas izlīdzināsana, veicot latojumu no koka zāģmateriāliem. Lai mazinātu trokšņu dzirdamību stāvu zemāk, starp grīdas latojumu un esošo pārseguma pildījumu tiek ievietots papildus minerālvates slānis, kas izolē skaņu. Sanmezglu grīda tiek izbetonēta uz paliekošā tērauda veidņiem. Pārējās telpās grīdas pamatnes montāžai tiek lietotas OSB vai finiera plāksnes. Pielāgojoties pasūtītāja vēlmēm, ir iespējams izbūvēt arī cita tipa grīdas – piemēram, peldošās (ģipškartons uz beramā keramzīta vai prettrokšņu minerālvates plākšņu slāņa) vai betonētas (stiegrots betona slānis uz ekstrudēta putupolistirola izolācijas plākšņu kārtas).

Kad grīdas pamatne ir sagatavota, uz tās tiek būvētas nenesošā metāla karkasa starpsienas ar ģipškartona plākšņu apšuvumu un minerālvates pildījumu. Nesošās sienas, kā arī logu un durvju ailes tiek apšūtas ar ģipškartonu uz metāla profilu karkasa. Nesošu sienu apmešana var arī tikt veikta, izlīdzinot plaknes. Ja nepieciešams, tiek montēti iebūvēto podu rāmji un izbūvētas šahtsienas ap inženierkomunikāciju stāvvadiem.

  Tiek veikti arī pārējie inženierkomunikāciju izbūves darbi – pievadīti dabiskās ventilācijas nosūces kanāli sanmezglam un virtuves plītij, uzstadīti ventilatori un tvaika nosūcēji, pārbūvēti apkures pievadi pie radiatoriem, kas tiek arī uzstādīti kopā ar to regulācijas armatūru. Pilnībā no jauna tiek izbūvētas visas elektroinstalācijas, uzstādīts un sashēmots dzīvokļa elektroapgādes sadales skapis, saliktas kontaktligzdas, slēdži un gaismekļi. Griesti tiek izbūvēti no metāla profilu karkasa un apšūti ar ugunsizturīgo ģipškartonu. Atsevišķās situācijās Iespējama arī griestu izlīdzināšana ar apmetumu, vienalaikus atjaunojot arī orķeļus (noapaļotos griestu pieslēgumus sienai).

  Noslēdzošais dzīvokļa renovācijas posms ietver sevī apdares darbus – sienu un griestu špaktelēšanu un krāsošanu atbilstoši dizaina risinājumam. Ar pieredzējušu meistaru palīdzību tiek veikta grīdu un sienu flīzēšana – arī grīdām ar kritumiem un nestandarta telpu konfigurāciju. Tiek veikta arī citu veidu grīdas segumu ieklāšana un segumam pielāgotu grīdlīstu montāža: parkets, lamināts, vinila segums. Atbilstoši dizaina prasībām, starpsienās tiek iebūvētas dažādu materiālu durvis (masīvkoka, finierētas vai metāla) un montētas durvju aplodas. Tiek uzstādītas un pieslēgtas visa veida santehnikas iekārtas (vannas, dušas, roku un trauku mazgātnes, ūdens maisītāji, klozetpodi u.c.) un citas sadzīves ierīces un mēbeles.

Atpakaļ uz sākumu